SKU CodaW+AT-LP70XBT-1
KEF - Coda W + Audio Technica AT-LP70XBT - Bundle
by KEF
Promotion
Notify me when back in stock
Always Great Pricing
Rated 4.8 Stars 250+ Reviews
Fast Delivery
Official KEF Dealer
Lightning Fast Free Delivery*
Check Out Our Thousands Of Reviews
This Package Includes -
  • KEF Coda
  • Audio Technica AT-LP70XBT
Coda W Wireless HiFi Speaker – All-In-One High-Fidelity Audio System
Rediscover the Soul of Sound
  • Effortless connectivity
  • Premium acoustic performance
  • Intuitive control for modern listening
The result is true high-fidelity sound made simple for today’s entertainment lifestyle.
Signature High-Fidelity Sound Performance
5.25” 12th Generation Uni-Q® Driver
Music Integrity Engine® (MIE)
Powerful Amplification
Each speaker is powered by a 100W amplification system, delivering dynamic and balanced sound:
  • 30W High-Frequency Amplification – crisp and detailed highs
  • 70W Low-Frequency Amplification – deep, controlled bass
Combined system output delivers 200W of high-performance audio power.
Pristine Wireless Audio with Bluetooth 5.4
This advanced wireless connectivity provides:
  • CD-quality audio up to 16-bit / 44.1 kHz